Цього літа було оголошено, що 20 січня 2020 стартує кодування супутникових телеканалів. Це означає, що з вільного доступу зникнуть рейтингові українські телеканали — 1+1, 2+2, Інтер, Новий канал, СТБ, ТЕТ, НТН, Enter-Фільм та багато інших.

Неочікувана заява застала зненацька мільйони українців. Більшість користувачів «супутника» незадоволена рішенням про кодування сигналу. Але це пояснюється необхідністю переходу України на європейську систему забезпечення людей телеконтентом, коли доступ до рейтингових телеканалів надається за додаткову платню.

Ситуація з відключенням супутникового телебачення змушує людей шукати альтернативи. Це набуло масового характеру, оскільки безкоштовно «супутником» користується третина населення України. Але не дивлячись на невдоволення громадян, телевізійна індустрія пропонує одразу декілька способів перегляду телеканалів.

Хтось схиляється до думки більшості та підписує контракт із провайдером кабельного мовлення. Вразливим категоріям населення (наприклад, пенсіонерам) зручніше приєднатися до ефірного цифрового телебачення (Т2). Ті, хто не бажає відмовлятися від супутникового мовлення, користуються послугами операторів платного «супутника», за що сплачують відповідну суму грошей.

Але кожен із цих способів має певні недоліки. Так, деякі провайдери кабельного телебачення не відрізняються високою якістю сервісу. Платне супутникове мовлення може сильно вдарити по кишені українця. Це стосується як встановлення обладнання, так і щомісячної абонплати. А ефірне цифрове телебачення має обмежену кількість телеканалів — від 32 (в регіонах) до 50 (у Києві). До того ж, антена Т2 не буде дієвою в регіонах, які знаходяться поза зоною покриття ретрансляторів. Підключення до ефірної «цифри» в таких випадках не буде дієвим.

Тому все більше людей приглядаються до найбільш прогресивної телевізійної сфери — інтернет-телебачення. Вибір ОТТ-телебачення має явні переваги. Наприклад, трансляція телеканалів ведеться через Інтернет. Це не лише гарантує безперебійне мовлення, але й дає можливість керувати ефіром (зупиняти та перемотувати). Після цього перегляд можна поновити у будь-який час з того місця, де було поставлено ефір на паузу.

Також користувач інтернет-телебачення отримує велику кількість телеканалів на вибір — від інформаційних і розважальних до спортивних та дитячих. За це він сплачує порівняно невелику абонплату.

Ще одна перевага полягає в наявності спеціального архіву. В ньому зберігаються програми за останні 14 днів. Це дуже виручає, якщо людина пропустила телешоу або прем’єру серіалу. До того ж, у якості бонусу абоненту пропонується доступ до бібліотеки фільмів і серіалів. Це дозволяє влаштувати кінотеатр у себе вдома.

Серед операторів інтернет-телебачення найбільше виділяється DIVAN.TV! Крім усіх вищезазначених переваг, сервіс також дає можливість перегляду першокласного контенту без реклами. Підключитися до DIVAN.TV зовсім нескладно. Достатньо встановити спеціальний додаток для Smart TV або придбати медіаплеєр із відповідною прошивкою.