Експертні команди замість МСЕК: куди звертатися жителям Сумщини

Від 1 січня 2025 року на Сумщині замість ліквідованих медико-соціальних експертних комісій у 10 лікарнях запрацювали експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування людини. Про це Суспільному розповіла в.о. начальниці управління охорони здоров’я Галина Хомета. Як подавати документи для встановлення чи підтвердження статусу інвалідності і чим відрізнятиметься робота експертних команд від МСЕК — читайте у матеріалі.

"Ну от з Путивля приїхав до Сум, що змінилося, як ви думаєте? За 100 кілометрів я приїхав", — так говорить про роботу новоствореної системи замість МСЕК військовослужбовець Юрій. Чоловік не хоче, аби показували його обличчя та додає, його направили до обласної лікарні, поки він не бачить суттєвих змін у системі.

"Я вже півтора року відслужив. Пішов в запас, а наразі знову проходжу комісію. Хочу підтвердити свої хвороби і в нас в Путивлі цього не можуть зробити, ось направили сюди на Суми", — пояснює чоловік.

Понад 500 медичних справ до обласної лікарні передали від колишніх МСЕК. Тепер уся документація буде в електронній системі, розповідає заступниця директора з експертизи тимчасової непрацездатності та оцінювання обмеження функціональності Наталія Мальована.

"Оцифровані 90% справ. Наразі ми закінчуємо цифрування повторних. Це непросто, бо сьогодні ще не до кінця коректно працює електронна система. Вона гальмує. Оце сьогодні перший день, коли ми можемо роздруковувати витяги, до цього ми їх писали вручну і було для нас дуже незручно. Але, з кожним днем електронна система відшліфовується спеціалістами і, я сподіваюсь, через деякий час ми будемо працювати швидше і легше", — говорить пані Наталія.

Загалом в області визначили 10 лікарень, в яких функціонують нові експертні команди. У кожної – свій профіль, пояснює в.о. начальниці обласного управління охорони здоров’я Галина Хомета. Загалом МСЕК передали у визначені лікарні 1152 справи.

"Із обласних — це Сумська обласна клінічна лікарня, Сумський обласний клінічний онкологічний центр, обласна клінічна спеціалізована лікарня — це психіатричний напрямок, клінічний фтизіопульмонологічний центр і з багатопрофільних — це центральна міська клінічна лікарня міста Суми, п'ята клінічна лікарня міста Суми, Конотопська центральна районна лікарня академіка Давидова, Охтирська центральна районна лікарня, Роменська і Шосткинська центральна районна лікарня", — розповіла посадовиця.

Від 6 січня замість ліквідованих МСЕК в області запрацювали 68 експертних команд, які будуть розглядати справи щодо встановлення інвалідності, додає Галина Хомета. До новостворених команд долучили 234 лікарі

"Нова система дозволяє пацієнтів оглядати безпосередньо, оцінювати медичну документацію, яка є в електронній системі, без участі пацієнта, або навіть застосовувати телемедичні технології і зв'язуватися з пацієнтом засобами зв'язку", — пояснила пані Галина.

За словами Галини Хомети, в експертних командах працюють практикуючі лікарі. Лікуючий лікар пацієнта не буде залучатись до експертної команди.

"Оцінювання проходить на базі закладу охорони здоров'я. Це означає, якщо необхідне якесь дообстеження, не треба пацієнта відправляти до якогось іншого лікувального закладу. На базі цього закладу і пройде обстеження. Висновок робиться в той же день", — додала Галина Хомета.

Підписуйтесь на нас у соцмережах:

Telegram https://t.me/sumy0542

Instagram https://www.instagram.com/0542.ua/

Facebook https://www.facebook.com/0542inua