Відповідно до завдань керівництва держави в жовтні 2024 року Сумська ОВА організувала перевірку підприємств, установ та організацій стосовно дотримання ними критеріїв, що визначають їхню критичну важливість. Також ОВА провела моніторинг дотримання вимог Кабінету Міністрів України щодо бронювання військовозобов’язаних працівників у цих підприємствах, установах і організаціях. В ході перевірок комісія виявила низку недоліків.
За інформацією, яку Суспільному повідомили у відповідь на запит в Сумській ОВА, через виявлені порушення, 28 підприємств, установ та організацій, у тому числі 17 комунальних підприємств, не відповідають критеріям та порядку, за якими визначають критичну важливість.
Відповідну інформацію ОВА направила Міністерству економіки України, яке своїм наказом анулювало відстрочки для військовозобов'язаних, що працюють на цих підприємств.
За результатами роботи комісії з моніторингу підприємств, яким були встановлені мобілізаційні завдання на особливий період, виявлено, що не всі підприємства оформили документи встановленим вимогам Постанови № 45 Кабміну. Підприємствам надали час для усунення недоліків. Результати моніторингу також направили територіальним центрам комплектування та соціальної підтримки для прийняття відповідних рішень.
Також в ОВА нам повідомили, що інформація, яка була розповсюджена в соцмережах щодо розбронювання працівників комунальних підприємств, не відповідає дійсності. Йдеться про заяву міського голови Конотопа Артема Семеніхіна.
"Вчора мені стало відомо, що пан Артюх своїм рішенням скасував бронь працівникам комунальних підприємств. Дав доручення СБУ виділити по одній людині до кожного працівника ТЦК, щоб проконтролювати, аби всіх працівників комунальних підприємств критичної галузі призвати до лав ЗСУ за два дні", — заявляв Семеніхін 27 листопада.
За інформацією ОВА, вони не видавали розпоряджень чи наказів щодо розбронювання військовозобов’язаних працівників підприємств, установ та організацій, це не входить до їхньої компетенції.
Також у листопаді військова адміністрація повідомляла, що раніше критичні підприємства могли бронювати до 100% працівників за різними постановами, а за новою постановою, можуть забронювати тільки 50% від усіх військовозобов'язаних.
"Чисельність військовозобов'язаних працівників, які підлягають бронюванню, має не перевищувати 50%. На більшості підприємств, до прикладу, працює 15 людей, з них 10 – по 45 постанові, 5 – по 76. А це, згідно з чинним законодавством, можна зробити лише з особистого дозволу Міністра оборони України. Прошу всіх керівників звернути увагу, що зараз відстрочка працівникам продовжується автоматично до 30 грудня", — повідомляли в ОВА.
Навесні 2024 року в ОВА нам надавали інформацію про те, що з лютого 2023 року на Сумщині 555 підприємств, установ та організацій отримали статус критично важливих для забезпечення життєдіяльності населення. Відповідно, ці підприємства бронювали своїх працівників.
Підписуйтесь на нас у соцмережах:
Telegram https://t.me/sumy0542
Instagram https://www.instagram.com/0542.ua/
Facebook https://www.facebook.com/0542inua