Житель Білопілля організував схему незаконного переправлення чоловіків через державний кордон України, підбурював до надання неправомірної вигоди та торгував вогнепальною зброєю і бойовими припасами.
За даними слідства, діючи у змові зі службовими особами низки установ, обвинувачений влаштовував військовослужбовців або військовозобов’язаних в медичні заклади Дніпропетровської області. Після «лікування» пацієнти отримували виписки із завідомо неправдивими відомостями щодо наявності у них серйозних захворювань. У подальшому це було підставою для визнання осіб непридатними до військової служби, тому чоловіки отримували можливість виїжджати за межі України. Такі послуги обвинувачений оцінював у 9 тис. доларів США. Частину залишав собі, а решту розподіляв між своїми спільниками.
Окрім організації оборудок для чоловіків призивного віку обвинувачений ще займався незаконною реалізацією зброї та боєприпасів. У рамках кримінального провадження задокументовано факт продажу підозрюваним за 1 тис. 200 доларів США автомата Калашникова з 1 магазином та 30 набоями до нього.
Також викрито трьох спільників обвинуваченого – медичних працівників із м. Дніпра, які за неправомірну вигоду сприяли незаконному переправленню військовозобов’язаних через кордон, готуючи відповідні медичні документи.
Досудове розслідування здійснювалось слідчими Слідчого управління ГУНП в Сумській області у взаємодії зі співробітниками Управління стратегічних розслідувань у Сумській області, військовослужбовцями головного оперативно-розшукового відділу 5 прикордонного загону та спецпідрозділу ДОЗОР Держприкордонслужби України за силової підтримки батальйону поліції оперативного призначення ГУНП в Сумській області.
Слідчі поліції під процесуальним керівництвом прокуратури вже скерували обвинувальний акт до суду за ч. 3 ст. 332, ч. 4 ст. 27/ч. 1 ст. 369, ч. 2 ст. 28/ч. 1 ст. 263 КК України.