Сумський НАУ активно бере участь у волонтерській діяльності. Волонтери СНАУ, реалізовуючи проєкт «Кішка», допомогли вже понад 2700 тваринам.
Проєкт «Кішка» покликаний допомогти безпритульним тваринам у Сумській області. Ініціатива реалізується за підтримки ТОВ «Чотири лапи Україна» (FOUR PAWS Ukraine) ‑ представників міжнародного благодійного фонду FOUR PAWS International, Сумського НАУ, КП «Центр догляду за тваринами» Сумської міської ради та Сумського товариства захисту тварин. Очолює проект від нашого університету Олеся КІСТРЕНА, доцент кафедри терапії, фармакології, клінічної діагностики та біохімії СНАУ.
Основною метою проєкту ‑ контроль розмноження безпритульних тварин через операції по видаленню репродуктивних органів та профілактика сказу. Окрім цього, він спрямований на допомогу тваринам, які постраждали від війни. Програма орієнтована на безпорідних безпритульних тварин, а також на домашніх улюбленців власників із вразливих верст населення.
З моменту початку співпраці в жовтні 2022 року, проект допоміг понад 2700 тваринам, проводячи мінімум 100 операцій щомісяця. Ініціатива триває вже понад 1 рік і 9 місяців та планується до кінця 2024 року.
СНАУ надає приміщення та всі необхідні комунікації для проведення вакцинацій та операцій. Проєкт отримав від FOURPAWS усе необхідне обладнання, включаючи хірургічний стіл, холодильник для препаратів та готель для тварин. Спеціалісти університету займаються всіма необхідними оперативними втручаннями та вакцинацією.
Студенти СНАУ активно залучені до процесу, допомагаючи з підготовкою тварин до операцій і доглядом за тваринками після, приймають дзвінки. Це надає їм безцінний практичний досвід, який стане у нагоді в майбутній професійній діяльності. Також студенти можуть наживо спостерігати за процесами, котрі неодноразово зустрінуться їм у професійному житті. Вони також навчаються практичного мислення, бо знаходити вихід із незвичних ситуацій для ветеринара – одна із найважливіших практичних навичок.
За умовами співпраці, спільна робота продовжиться до кінця 2024 року з подальшою перспективою. Головним викликом для учасників проєкту є підвищення обізнаності населення про важливість контролю за розмноженням тварин та збільшення відповідальності власників щодо тварин.
Проєкт «Кішка» є важливою ініціативою для захисту тварин і розвитку ветеринарної медицини в регіоні, зокрема завдяки активній участі студентів і підтримці університету. Втім, потрібно розширити обізнаність людей про даний проєкт, та охопити якомога більше населення області, заради профілактики захворюваності сказу та розмноження безпритульних тварин.
Ми дуже вдячні нашим партнерам за довіру та допомогу у реалізації мети проєкту, та сподіваємось на продовження плідної, корисної співпраці.