Заборона на відвідування лісів: чому та де на Сумщині діють обмеження


На Сумщині продовжує діяти заборона на відвідування лісів. На період воєнного стану таке обмеження ввели навесні 2022 року. Відповідне рішення ухвалено Сумською обласною військовою адміністрацією. Про це  Суспільному розповів речник ГУ ДСНС у Сумській області Олег Стрілка.

Сумчанин Владислав Бондаренко пояснює, про обмеження знає, але насолоджується природою в перевірених місцях, де немає небезпеки: “Я не грибник і в грибах не розуміюсь. Люблю відпочивати у лісі. Як буде наша перемога і настане мир, ми тоді всі будемо відпочивати у лісі з радістю”.

“Я не знала про заборону. Ходжу до лісу майже кожного ранку. По перше, у мене собака, по друге, я тут відпочиваю. Особливо вранці тут неймовірно гарно. В цьому лісі я гриби не збираю, завжди їздили з чоловіком в Лебедин, але, у зв’язку з тим, що війна, туди я зараз не їжджу”, — ділиться сумчанка Світлана Григорьєва.

Заступник директора Північного лісового офісу Олег Закусило говорить: нехтувати власною безпекою не варто, бо ліс сповнений вибухонебезпечними предметами.

“Такі знахідки є і дуже багато, але ми не ведемо таку статистику. Коли наші майстри, які безпосередньо працюють в лісі, знаходять вибухонебезпечні предмети, вони повідомляють на 102 і попереджають військову адміністрацію. Територія Сумської області понад 36 тисяч гектарів – це де заборона відвідування лісів. Із них десь 17,1 тисячі гектарів — це категорична заборона. Знаємо, що Сумська область знаходиться вздовж з кордоном з Росією”, — пояснює чоловік.

За словами речника ГУ ДСНС у Сумській області Олега Стрілки, від початку року, через необережне поводження з вибухонебезпечними предметами загинуло п’ятеро людей, ще п’ятеро отримали травми.

“Це при тому, що всі небезпечні зони маркуємо, де можуть бути вибухонебезпечні предмети та встановлюємо знаки мінної небезпеки. Кожен хоче зайти в ліс, знайти якусь прохолоду і хоча б ті місця, перевірені, поблизу населених пунктів, де ви точно знаєте, що там не було окупантів. Де точно знаєте, що працювали піротехніки або вибухотехніки нацполіції, сапери збройних формувань, туди заходьте”, — зазначив речник.

Через замінованість територій небезпека відвідування лісів на Сумщині залишається досить високою, говорить Олег Стрілка. Пояснює, навіть досвідченим фахівцям розмінування в лісі дається не просто: “Нашому фахівцю знайти цей боєприпас в лісі під опалим листям, мохом, зарослими чагарниками – це зробити важко. Що тоді говорити про звичайного непідготовленого громадянина. Тому, є заборона, ми її дотримуємось”.

Підписуйтесь на нас у соцмережах:

Telegram https://t.me/sumy0542

Instagram https://www.instagram.com/0542.ua/

Facebook https://www.facebook.com/0542inua