Досудове розслідування здійснюються слідчими слідчого управління ГУНП в Сумській області у взаємодії зі співробітниками Управління стратегічних розслідувань у Сумській області та військовослужбовцями головного оперативно-розшукового відділу 5 прикордонного загону за процесуального керівництва Сумської окружної прокуратури.
Нагадуємо, що житель м. Білопілля організував схему ухилення від мобілізації. Зокрема він влаштовував військовослужбовців або військовозобов’язаних в медичні заклади Дніпропетровської області. Після нібито лікування пацієнти отримували виписки із завідомо неправдивими відомостями щодо наявності у них серйозних захворювань.
У подальшому це було підставою для визнання осіб непридатними до військової служби, відтак ухилянти могли виїжджати за межі України.
7 лютого 2024 року організатору було повідомлено про підозру. Також у березні 2024 року повідомлено про підозру завідувачці інфекційного відділення одного з медичних закладів Дніпропетровської області, яка за неправомірну вигоду вносила до офіційних документів завідомо неправдивих відомості про стан здоров’я військовозобов’язаних.
У ході слідства встановлено також причетність іще двох медиків із м. Дніпро до зазначеної схеми. Загалом за встановлення фіктивних діагнозів ухилянти сплачували до 10 тис. доларів США.
Наразі слідчі поліції за процесуального керівництва прокуратури також повідомили про підозру директорові з організації надання медичної допомоги однієї з лікарень м. Дніпро за фактом сприяння незаконному переправленню осіб через державний кордон України, підбурювання до видачі службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів (ч. 2 ст. 332 ч. 4 ст. 27/ч. 1 ст. 366 КК України).
Лікарка-інфекціоністка дніпровської лікарні відповідатиме за несанкціоновану зміну інформації, складання та видачу завідомо неправдивих офіційних документів (ч. 2 ст. 28/ч. 1 ст. 366, ч. 3 ст. 362 КК України). Досудове розслідування триває.