Жінка, рухаючись на автомобілі «Volwo» по вулиці Троїцька в місті Суми, в районі Сумської обласної клінічної лікарні не врахувала дорожньої обстановки, не вибрала безпечної швидкості руху та допустила наїзд на автомобіль ГАЗ 3302. Останній за інерцією зіткнувся з ще одним авто. Попри скоєну дорожньо-транспортну пригоду керманичка «Volwo» продовжила рух та допустила зіткнення з транспортними засобами «Toyota Rav4» та «Ford Escape».
В результаті масштабного ДТП правопорушниця та водій ще одного із транспортних засобів отримали тілесні ушкодження.
Оскільки жінка порушила вимоги п.2.3б, 12.3 Правил дорожнього руху, то на неї було складено протокол про вчинення нею адміністративного правопорушення, передбаченого ст.124 КУпАП (Порушення правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна). Ковпаківський районний суд м. Сум притягнув її до адміністративної відповідальності та призначив стягнення у виді позбавлення права керування транспортними засобами на строк шість місяців, пише ST.
Не погодившись з таким рішення суду першої інстанції, сумчанка намагалася оскаржити його в суді апеляційної інстанції. Зокрема, просила змінити судове рішення та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що складає 850 грн.
Апеляційна скарга була обґрунтована тим, що адміністративне стягнення у виді позбавлення права керування транспортними засобами занадто суворе, оскільки особа вперше притягується до адміністративної відповідальності, а при розгляді справи в суді першої інстанції повністю визнала свою вину, щиро покаялась у скоєному та має можливість сплатити штраф. Крім того, апелянт зазначала, що тяжких наслідків від скоєного не настало, транспортні засоби отримали незначні механічні пошкодження, а обставин, що обтяжують відповідальність, немає.
Розглянувши матеріали справи, Сумський апеляційний суд залишив без змін постанову місцевого суду, оскільки вид і міра стягнення враховують характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь її вини, а також наслідки ДТП. Тож суд першої інстанції цілком обґрунтовано наклав стягнення у виді позбавлення права керування транспортними засобами на строк 6 місяців.
Апеляційний суд визнав безпідставними доводи апеляційної скарги, що адміністративне стягнення у виді позбавлення права керування транспортними засобами на 6 місяців є занадто суворе, оскільки максимальна санкція ст. 124 КУпАП передбачає позбавлення права керування транспортними засобами на один рік. Щодо тверджень апелянта про те, що тяжких наслідків від скоєного не настало, то апеляційний суд в своїй постанові зазначив, що такі твердження є необгрутованими та суперечливими, оскільки від дій водія шкода була заподіяна 4 транспортним засобам, а двоє водіїв, включаючи саму правопорушницю, отримали тілесні ушкодження.