Особисте зобов’язання – такий запобіжний захід обрали 13 квітня колишньому керівнику Сумського машинобудівного науково-виробничого об’єднання. Чоловіка підозрюють у безпідставній невиплаті майже 100 млн грн заробітної плати працівникам підприємства. Засідання відбулось у Зарічному районному суді Сум.
Він має лишатись під домашнім арештом, носити електронний браслет та здати паспорт, зокрема й закордонний. Вимоги обвинувачення прокурор Олександр Ганжала обґрунтовував так.
"Цимбал, з метою уникнення відповідальності за скоєння кримінального правопорушення може надалі переховуватися від органів досудового розслідування та суду. Має значну частину майна як на території України, так і за її межами, має документи, що надають право на виїзд за кордон і може їх використовувати для переховування від суду. На даний час за місцем реєстрації не проживає, постійно змінює місце фактичного мешкання. Цимбал може впливати на свідків та потерпілих шляхом здійснення погроз, схиляти до зміни показань", – зазначив прокурор обласної прокуратури Олександр Ганжала.
Захист просив суд відмовити у застосуванні запобіжного заходу. Адвокат підозрюваного зазначив, що в обвинувачення немає жодного доказу вини підозрюваного.
"Те, що зазначає прокурор – є нічим більше, ніж домислами, припущеними стороною обвинувачення. Я з такою ж впевненістю можу зазначити, що у підприємства не було можливості виплачувати заробітну плату. Єдиним доказом є експертиза, а не листи з банку, або якійсь припущення прокурора або слідчого, або коментарі потерпілих. Стосовно особи обвинуваченого. Перше. Він має постійну роботу, до того ж на керівній посаді. Він має сталі соціальні зв’язки. Має дружину, виховує трьох дітей. Тобто яким чином він має на когось впливати, кудись переховуватись", – каже захисник підозрюваного Андрій Шестов.
Підозрюваний же провини не визнає.
"Вважаю, що з об’єктивних причин ми не могли виплачувати зарплату. З 14 року через російську агресію підприємство втратило 70% свого ринку. Підприємство виживало", каже підозрюваний Олексій Цимбал.
Засідання тривало 40 хвилин, потім суд пішов до нарадчої кімнати – ще за 10 хвилин прийняв рішення.
"Клопотання слідчого задовольнити частково, застосувати до Цимбала Олексія Юрійовича запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання строком до 17.05.2021. Прибувати до слідчого прокурора, повідомляти про зміну місця проживання або роботи", – зачитав вирок суддя Зарічного районного суду Сум Євген Янголь.
Олексію Цимбалу інкримінують дві статті Кримінального кодексу: "невиконання судового рішення, вчинене службовою особою" та "безпідставна невиплата заробітної плати вчинена умисно керівником підприємства". Якщо його вину доведуть, чоловікові загрожує до п’яти років позбавлення волі.
Чи будуть оскаржувати рішення суду – у прокуратурі вирішують, повідомила речниця прокурора області Наталя Науменко. За її словами, рішення приймуть впродовж п’яти днів.
Авторка: Діана Крахматова