Сьогодні, 25 липня, мала відбутися чергова сесія. Зібралися депутати, голова ОТГ та секретар сільської ради. На кону – вирішення важливих питань життєдіяльності громади: матеріальна допомога онкохворим, ремонт дороги, амбулаторій, дитячого садка, будівництво малого групового будинку для дітей сиріт та дітей з обмеженими фізичними можливостями, придбання обладнання для шкіл та ін.
Проте депутати вважають, що їхня особиста неприязнь до голови ОТГ Алли Александрової вище за потреби семитисячного населення. Вкотре вони озвучили свій ультиматум: Александрова має визнати офіційною 26-у сесію, яку депутати провели незаконно, без дотримання норм регламенту, за що вона може понести юридичну відповідальність. Детальніше про незаконне прийняття рішень депутатами ОТГ тут.
Алла Александрова в свою чергу відповіла: «Я давала Присягу. Незаконно діяти я не збираюся, як би ви мене не змушували. Не хочете діяти в межах українського законодавства – оголошую сесію завершеною».
Також сьогодні один з депутатів, а саме Олег Обозний, запропонував внести до порядку денного розгляд рішення про дострокове припинення повноважень голови ОТГ Алли Александрової.
Проте сформувати порядок денний потрібно за 10 днів до сесії. Ще необхідно аби юристи опрацювали проект рішення і всі інші процедури відповідно до регламенту. Але ж без переліченого неможливо спонтанно виносити питання на розгляд сесії.
Які можуть бути підстави для звільнення голови ОТГ, дізнаємося в ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні», а саме ст. 79 «Дострокове припинення повноважень сільського, селищного, міського голови»:
- його звернення з особистою заявою до відповідної ради про складення ним повноважень голови;
- припинення його громадянства;
- набрання законної сили обвинувальним вироком щодо нього;
- набрання законної сили рішенням суду про притягнення його до відповідальності за правопорушення, пов’язане з корупцією, яким накладено стягнення у виді позбавлення права займати посади або займатися діяльністю, що пов’язані з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування;
- визнання його судом недієздатним, безвісно відсутнім або оголошення таким, що помер;
-його смерті.
Докладніше: https://kodeksy.com.ua/pro_mistseve_samovryaduvannya_v_ukraini/statja-79.htm
Ніщо з вищезазначеного не має відношення до Александрової, тому депутати не мають законних підстав приймати дане рішення.
Навіть те, що вони залишилися в залі засідань, обрали нових головуючих, провели зібрання, на якій все ж прийняли рішення про дострокове припинення повноважень голови ОТГ, проголосували за надання повноважень старості Євгенії Дюкаревій на здійснення нотаріальних дій – все це поза межею законності і, скоріше за все, не буде офіційно визнаним. Оскільки ж, нагадуємо: переобрати головуючих сесійного засідання можна лише, коли голова та секретар два тижні поспіль відмовляють у проведенні.
Але голова та секретар не відмовляли у скликанні сесій, вони були готові працювати на засіданні, але, звісно, ніхто не хоче брати на себе юридичну відповідальність за незаконні рішення.
Цікаво, що швидко з’явилася корзина для голосування, надрукований проект рішення стосовно звільнення голови ОТГ – важко назвати це збігом обставин. Це, скоріше за все, прояв неприхованої активності Андраніка Аллахвердяна у просуванні цих питань.
Нагадаємо: заступника голови Верхньосироватської ОТГ Андраніка Аллахвердяна було звільнено на підставі порушення Присяги, що доведено службовим розслідуванням. До речі, гнів депутатів розпочався саме після звільнення Аллахвердяна, який наразі намагається вести інформаційну війну у соцмережах проти Александрової.
Як бачимо, чиєсь бажання «дірватися» до політики може змістити на другий план важливі соціально-економічні питання. Доки більшість депутатів намагається ставити палиці в колеса голові ОТГ Аллі Александровій, комусь з онкохворих не вистачає коштів на ліки, 110 дітей ходить в дитсадок, який розрахований на 50.