Сьогодні під час розширеної наради під головуванням т.в.о. облдержадміністрації Ірини Купрейчик розглядали питання "Функціонування Сумського обласного клінічного онкологічного диспансеру".
Зокрема, говорили про варіанти придбання лінійного прискорювача, фінансування будівництва будівлі для установки цього обладнання.
Розпочала Ірина Купрейчик із невтішної статистики: за її словами, в області понад 35 тис. онкохворих, які перебувають на обліку, щороку у 4,5 тис. осіб виявляють захворювання йблизько 2,5 тис. осібпомирають.
«Ця трагедія – біль кожного з нас. Я хочу, щоб кожен замислився над вражаючими цифрами, за якими стоїть життя людей. Одне із завдань влади – збереження життя та здоров’я громадян. Тому в пріоритеті має бути надання якісних медичних послуг. Прикро констатувати той факт, що обладнання нашого онкодиспансеру застаріле, зокрема 1986, 1992-93 років. Умови, в яких перебувають хворі жахливі,– говорить Ірина Купрейчик і продовжує,– Тому нам необхідно зробити усе можливе аби забезпечити сучасний рівень променевого лікування, якісну діагностику та комфорт для пацієнтів. Пропозиція Сумської ОДА – винести на наступне засідання сесії наступні питання: виділення коштів на придбання лінійного прискорювача; розробка проектно-кошторисної документації по модернізації обласного диспансеру. Кошти, за нашими підрахунками, реально знайти. Приблизна вартість – 105 млн грн».
Ірина Купрейчик також посилається на досвід Чернігівської області, де спільними зусиллями ОДА, міської влади, депутатів та громади за 9 місяців було створено сучасний центр надання допомоги онкохворим, в який їдуть люди з різних куточків України та з закордону.
Директор управління охорони здоров'я Сумської обласної державної адміністрації Сергій Бутенко також наголосив на актуальності даної проблеми:
«Сьогодні ми говоримо про променеву терапію, оскільки саме з цього починається лікувальний процес. Особливо для хворих на І чи ІІ стадіях це основний метод лікування, яким можливо іноді запобігти хірургічного втручання. Звісно, наразі ми користуємося застарілим, не дуже ефективним обладнанням, якому понад 30 років. А встановлення лінійного прискорювача може значно змінити статистику в кращий бік».
Заплановано, що процедури для жителів Сумської області будуть безкоштовними, для пацієнтів з інших областей – близько 30 тис. грн., що в два рази менше, ніж у приватних лікарнях.
Річна вартість утримання лінійного прискорювача складає близько 10 тис. євро.
На нараді також був присутній мер Сум Олександр Лисенко, який зазначив, що міська влада підтримує цей проект: «Це загальнообласна проблема, яку ми можемо вирішити лише спільними зусиллями. І це реально. Треба піднімати не лише питання закупівлі лінійного прискорювача, а створення комплексного центру надання сучасної допомоги онкохворим».
Отже, доля онкодиспансеру буде вирішена на сесії Сумської ОДА.