Днями відбувся робочий візит Міністра освіти і науки України на Сумщину. У рамках візиту Лілія Гриневич завітала до Сумського національного аграрного університету, де ознайомилася з навчальною-матеріальною базою вишу та його науковими досягненнями.
Ректор університету Володимир Ладика презентував очільниці МОН центр колективного користування науковим обладнанням «Лабораторія екологічного землеробства та природокористування», створеного за ініціативи та фінансової підтримки Міністерства освіти і науки України. Цей центр об’єднав інноваційні лабораторіїПЛР-аналізу, електронної мікроскопії, електровакуумних технологій. До речі, лабораторія ПЛР-аналізу «Agr-Lab» створена за рахунок проекту Erasmus+ KA2 «Підготовка фахівців лабораторної справи», якийза фінансовою підтримкою Європейського Союзуреалізується міжнародним науковим консорціумом, до складу якого входять 12 університетів та наукових установ.
«Ми знаходимося в одному з кращих аграрних університетів країни. Бачимо, що навчальний заклад дуже динамічно розвивається і наша ідея, яку ми втілюємо впродовж двох останніх років – це створення мережі центрів колективного користування обладнання в університетах країни. Ми обираємо кращі університети в певній сфері та розміщуємо там лабораторії, які потім стають центрами для проведення досліджень. Саме на території цього університету є унікальна в Україні лабораторія екологічного землеробства та природокористування. На її створення торік з державного бюджету було виділено 3,5 мільйони гривень. Ще пів мільйона додав сам університет», – зазначила Лілія Гриневич.
Крім цього, одним із пріоритетних напрямків Сумського НАУ є впровадження дуальної освіти, яка включає підготовку робітничих професій, зокрема, підготовку і перепідготовку спеціалістів вищої кваліфікації. Саме для реалізації цього завдання на базі СНАУ створені класи теоретичної, методичної та практичної підготовки.
У 2018 році університет за підтримки обласної влади та аграрного бізнесу розпочав реалізовувати унікальний проект «Критий полігон», який будується за прикладом кращих практик Німеччини. В подальшому саме тут проводитиметься підготовка високопрофесійнихінженерних кадрів за моделлю MAC «Modernabsolutecompetence» з апробацією новітнього обладнання, призначеного для точного землеробства.