Махінації з лічильниками: що приховує «Сумигаз»?

Пішов проти системи – став ворогом «Сумигазу».

Вже майже вісім місяців одна із сумських родин змушена виживати без газопостачання. І все це – через електронний лічильник, проти якого налаштовані монополісти.

Пан Володимир придбав прилад в інтернеті, у Сумах такі лічильники не встановлюють, хоча у столиці вони досить популярні. Спочатку «Сумигаз» категорично відмовився встановлювати такий лічильник, дозвіл герой нашого сюжету отримував через прокуратуру.

«Мені в «Сумигазі» сказали: ми не ставимо лічильники на комерційній основі, ми тільки ставимо лічильники по Держпрограмі. І звертайтеся в наші підрядні організації. Всі підрядні організації, у які я звертався, з якими у «Сумигазу» договори підряду, всі відмовилися. А негласно, взагалі директора фірм сказали, що був дзвінок з «Сумигазу» з погрозою — якщо ти встановиш цей лічильник, то працювати на сумському ринці газу більше не будеш», — розповідає Володимир Пономаренко, який став жертвою ПАТ «Сумигаз».

Єдина фірма, яка погодилася встановити лічильник – з Недригайлова. Прилад установили ще у квітні, пану Володимиру видали усі документи. Прийняти роботу мали представники Сумигазу, але звернення вони проігнорували. Натомість під виглядом планового огляду мережі газовики склали акт про незаконні газові прибори. І газ у квартирі відрізали. Власник не здавався та пішов до прокуратури знову. Після цього до нього все ж приїхала спеціальна комісія з Сумигазу. І новий заводський лічильник монополісти визнали непридатним. Чоловік звернувся до незалежних лабораторій.

«Ямпільська лабораторія визнає лічильник придатним, івано-франкілська лабораторія визнає лічильник придатним, київська лабораторія визнає лічильник придатним. Тобто лічильник був визнаний навмисно непридатним, для того, щоб його не можна було встановити. Тому що цей лічильник перший в області, вони не хочуть пускати їх на ринок, їм же заробляти не буде на чому», — говорить Володимир.

Чому ж цей лічильник такий небажаний для сумських монополістів? По-перше, він коштує 1290 гривень, що значно дешевше того, який ставлять газовики. Але головне – зовсім не ціна прибору.

«Цей лічильник запрограмований на газ, який має бути ГОСТу. Коли вони будуть пускати газ низькокалорійний, а брати гроші як за калорійній далі, він рахувати не буде».

Виходить, що монополістам «Сумигаз» є що приховувати? Адже фірму, яка його встановила, «Сумигаз», за словами директора «Рембудсервіс», майже довели до банкрутства.

«Їм цей лічильник невигідний, вони почали на мене наїжджати. Я звертаюсь в цех, а вони кажуть – у них у тій організації немає ліцензії. Вже дійшло до банкрутства. Нема людей, нічим платити зарплати», — коментує директор ПП «Недригайлів «Рембудсервіс» Григорій Стрикун.

У пана Володимира ціла купа документів. Від НКРЕКП, захисту прав споживачів, міністерства економічного розвитку тощо. Всі вони підтверджують: «Сумигаз» порушує закон. Такої ж думки і у сумському антимонопольному комітеті. «Сумигаз» навіть має штраф через цю історію.

 «ПАТ Сумигаз був оштрафований на 68 тисяч гривень. І було це підприємство все таки встановити ці лічильники чи лічильник для пана Пономаренка. І загалом для всіх фізичних осіб, які мають намір їх встановити», — говорить голова Сумського відділення  антимонопольного комітету Євген Касьян.

Штраф газові монополісти ще не сплатили та збираються оскаржувати рішення антимонопольного комітету у суді. Однак скарг на «Сумигаз» надходить занадто багато.

«Якщо і надалі буде продовжуватися така ситуація, ми будемо порушувати рівно стільки справ, скільки буде потрібно, щоб привести до почуттів зазначене підприємство і будемо навіть порушувати питання щодо позбавлення ліцензії цього підприємства, — сказав Касьян.

Юристи радять пану Володимиру подавати позов до суду. Але газовиків така ідея, схоже, лише тішить.

«Є у них там такий Дмитро Вікторович Любимов, я йому сказав, що я звернуся на вас в суд, скільки можна знущатися? Він мені засміявся і каже: з ким ти зібрався боротися? проти нас в суді? І дав зрозуміти, що ти нічого не доведеш. Ну от і все», — говорить пан Володимир.

Скільки ще «Сумигаз» нав’язуватиме вартісні послуги та при цьому лишатиметься непокараним  – питання, яке вже не один місяць непокоїть багатьох. Монополісти відчувають себе повноправними господарями на газовому ринку Сум, однак якщо не один пан Володимир, а всі, хто став жертвою газовиків, почнуть боротьбу, зміни можливі.

Фото
12:57, 25 грудня